Tudástár
Letölthető segédanyagok, videók és gyakorlati ötletek szülőknek és pedagógusoknak – minden, ami segít a közös fejlődésben.

Hírleveleink

Játékok kis- és nagygyerekeknek. Minden játék játszható bármilyen korosztályú gyerekekkel, a gyerek képességeinek megfelelően. Minden gyerek számára jók a játékok, de a leírások alapján bátran alakítsátok a saját gyereketekre – és a rendelkezésre álló időtökre.
A NestingPlay Húsvéti Játékkalauz a tavaszi szünetre, a közös otthoni játékhoz, utazáshoz, vendégségekre készült – minden olyan alkalomra, ahol jól jön egy kis plusz támogatás az együtt töltött minőségi időhöz. Főleg, ahol a közös játék nehezebben megy. Megmutatjuk, hogyan lehet a különböző képességű gyerekeket közös játékba bevonni, hogyan játszhattok a gyerekkel, ha valami nehéz számára, hogyan lehet úgy keretezni a szünetet, hogy mindenki jól, komfortosan érezze magát benne, jusson energia olyan közös tevékenységekre, amik feltöltenek, amik igazi élményt adnak.
Különösen jó útmutató lehet azoknak a szülőknek, akik:
- nehezen találják meg a megfelelő játékokat gyerekeik számára a szünet alatt;
- strukturált, de mégis rugalmas programokat keresnek a családi együttlétekhez;
- szeretnének a hétköznapi tevékenységekbe is játékosságot vinni.
A játékkalauz ötletei minden gyerek életkorához és egyéni képességeihez igazíthatók. A részletes leírások, tippek és játékok nemcsak a gyerekek képességeit fejlesztik – például a kreativitást, a figyelmet, a szókincset és a finommotorikát –, hanem egyedülálló közös élményeket is teremtenek.
Kezdjétek el használni a játékkalauzt, és fedezzétek fel, milyen örömöt jelenthet az együtt töltött idő.

Minden szünetet érdemes tervezéssel indítani, hiszen segít a gyerekeknek a sorrendiség, időrendiség, tervezés, kreativitás, szókincs és együttműködés fejlesztésében. Különösen azoknak ajánljuk, akiknek nehéz magukat szabályozni, akik nehezen alkalmazkodnak.

Ha szerettek közösen társasozni, de nem mindig egyszerű, ha sokszor kiakadás a vége vagy ha nehezen boldogultok a játékszabályok átadásával.

Mi a NestingPlaynél azt valljuk, hogy bárhol ki lehet alakítani akadálypályát. Ezek pedig mind szuperek a gyerekeknek, különösen a szenzoros feldolgozás zavarral küzdőknek. Az akadálypálya kielégíti az ingerkeresést, ha le kell vezetni a felesleges energiákat. Minél több szenzoros elemet teszünk bele, annál jobb!

Egy játék, ami jó a figyelemzavaros gyerekeknek, a szenzoros érzékenységgel élő gyerekeknek és mindenki másnak is. Szinte minden idegrendszeri és érzelmi szinten ad lehetőséget fejlődésre – miközben jó móka!

Először is főzzétek meg a tojásokat, mert mint köztudott, a nyers tojás legkedveltebb tevékenysége összetörni. De használhattok műanyag vagy hungarocell tojásokat is. A kész tojásokat többféleképpen is feldíszíthetitek, a lényeg, hogy a gyerek, főleg az, aki nem köthető le sok ideig, ne pepecselős megoldást válasszon. Mutatunk néhány jó szenzoros technikát, amit akár ő is élvezhet – és végig is csinál.

Ha ünneplitek a húsvétot és van nálatok tojáskeresés, akkor itt van néhány tipp, ami segíthet, hogy élmény legyen azoknak a gyerekeknek is, akik nem olyan ügyesek a kincskeresésben.

A virágültetés során a gyerek a saját érzékszervein keresztül tapasztalja meg a világ változásait – ez különösen hasznos azoknak, akiknek nehézséget okoz a figyelem, emlékezés vagy a fogalmak megértése. A föld, a napsütés, a víz, a növények – ezek mind szenzoros ingerek, amelyek segítenek megnyugodni, oldani a feszültséget és szabályozni az érzelmeket. Ez különösen fontos szenzorosan érzékeny vagy szorongó gyerekeknél. Emellett a közös tevékenység közben a gyerekek könnyebben megnyílnak, szívesebben beszélgetnek.

Ha ismerősen hangzik, hogy a vendégségbe menés a gyerekkel egy mumus, nem bírja, kiakad, már odacipelni is kínszenvedés, akkor hoztunk néhány tippet és egy játékot, ami reméljük kicsit zökkenőmentesebbé teszi a húsvéti vendégeskedést.

Ha szép az idő, érdemes kimenni a szabadba. Ezt persze sok gyerek nagyon nehezen bírja: tíz perc után kiakad, “Mikor megyünk már haza?” “Unatkozoooooom!” Ha éreztek magatokban erőt, találjatok ki egy történetet a kirándulás köré. Higgyétek el, megéri. Segítünk, hogy hogyan.

Nagyon jó szenzoros játék, ha fűbe vagy homokba eldobáltok színes pomponokat vagy könnyen felvehető játékokat, kis tárgyakat.

Ha a gyerek iskolás vagy óvodás, és nehéz a szünet utolsó napján mindent előkészíteni, itt van néhány tipp, ami segíti a közös felkészülést.